Acylpyrin® šumivé tablety 500 mg

Acylpyrin® 500 mg / 15 šumivých tabliet

Šumivá forma Acylpyrinu pri chrípke a prechladnutí, znižuje horúčku a tlmí bolesť.

Veľkosť balenia: 15 šumivých tabliet

Registrovaný liek. Perorálne podanie. Jedna šumivá tableta obsahuje kyselina acetylsalicylová 500 mg. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu.

Na liečbu bolesti miernej a strednej intenzity, predovšetkým pri bolesti hlavy, kĺbov a svalov, zubov, pri neuralgii a pri bolestiach kĺbov a svalov spojených s akútnymi vírusovými ochoreniami chrípkového charakteru.

Liek je určený pre dospelých a mladistvých od 16 rokov.

Dávkovanie je vždy individuálne. Zvyčajne sa podáva dospelým a mladistvým nad 16 rokov dávka 1-2 tablety, ktorú je možné opakovať v intervale 4 – 8 hodín. Maximálna denná dávka je 4 g kyseliny acetylsalicylovej (tj. Max. 8 tabliet denne).

U pacientov s renálnou insuficienciou a u starších pacientov nevyhnutné dávkovanie individuálne upraviť.