PREVENCIA

Chladné dni so sebou prinášajú okrem nižších teplôt aj vyšší výskyt prechladnutia a chrípky. V tomto období je dôležitá hlavne prevencia. Každoročnou klasikou je dostatočný prísun vitamínov. Či už v podobe ovocia a zeleniny alebo vo forme potravinových doplnkov. Aj podpora zdravého životného štýlu (správnou výživou, otužovaním sa a pravidelným pohybom) je samozrejme dôležitá. S posilnením obranyschopnosti nášho organizmu je spätý vitamín C čiže kyselina askorbová. Medzi najbohatšie prírodné zdroje vitamínu C patria napríklad šípky alebo plody rakytníka, ale väčšina z nás ho má spojený hlavne s citrónom alebo citrusovými plodmi.

HYGIENA

Tiež je veľmi dôležité dbať na hygienu, pretože chrípkový vírus sa prenáša vzdušnou cestou drobnými kvapôčkami sekrétov dýchacích ciest a na predmetoch dokáže prežiť aj niekoľko hodín. Nikdy neviete, po kom siahate na kľučku dverí alebo držadlo v autobuse.

CHRÍPKA A PRECHLADNUTIE

Chrípku charakterizuje náhly nástup vysokej horúčky, kašľa (zvyčajne suchého), bolesti hlavy, bolesti svalov a kĺbov, ťažké nevoľnosti, bolesti v krku a nádcha. Väčšina ľudí sa z horúčky a ďalších príznakov zotaví za jeden týždeň. ACYLPYRIN® obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá dokáže znížiť zvýšenú teplotu. Kyselina acetylsalicylová pôsobí nielen proti horúčke, ale aj proti bolesti.

ACYLPYRIN®

Medzi lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovú patrí ACYLPYRIN®. Najznámejším liekom tejto značky je ACYLPYRIN® 500 mg tablety. Liek je dostupný na trhu vo forme tabliet s deliacou ryhou. Ľudia, ktorí preferujú formu šumivých tabliet, ktoré sa rozpustia vo vode a vypijú, si môžu zvoliť ACYLPYRIN® 500 mg šumivé tablety. Na vyššiu podporu imunitného systému pri chrípke a prechladnutí, keď je v organizme nedostatok vitamínu C, je možné využiť liek ACYLPYRIN® s vitamínom C 320 mg/200 mg šumivé tablety, ktorý obsahuje 320 mg kyseliny acetylsalicylovej a 200 g kyseliny askorbovej (vitamínu C). Kyselina askorbová podporuje obranné reakcie organizmu a urýchľuje prekonanie chrípkových ochorení.

ODPOČINOK

A na záver to hlavné: Ak už chrípku máte, vymeňte cestu do práce za cestu do postele, vyležte ju, Vaše telo aj okolie Vám za to budú vďačné, pite veľa tekutín, a hlavne ju nešírte ďalej!